: Tipy na výlet ze SEVERU | Jihoceskajizdenka.cz

Tipy na výlet ze SEVERU

Cestujete-li vlakem ze severu od Prahy, pojedete nejspíše přes Tábor. Ten je jedním z jihočeských měst s bohatou historií a krásným historickým centrem. V Táboře byste určitě neměli minout Husitské muzeum. Děti zde bude jistě lákat Muzeum lega a Muzeum čokolády nebo Housův mlýn s obrovskou zbrojnicí.

Z Tábora pak můžete pokračovat vláčkem po první elektrifikované trati na českém území do Bechyně, která je známá především díky lázním a muzeím keramiky či turistiky. Za spatření stojí také zdejší zámek a gotický klášter. Bližší informace o těchto i dalších turistických cílech v okolí naleznete zde.

Další zajímavou zastávkou je malebné městečko Hluboká nad Vltavou se známým novogotickým zámkem, kde se natáčela mj. i pohádka Pyšná princezna. Navíc se zde nabízí celá řada sportovního vyžití. Zejména rodiny s dětmi pak nemohou vynechat návštěvu zoologické zahrady ležící jen kousek za městem.

Z Hluboké je to již malý kousek cesty do Českých Budějovic ležících na soutoku Vltavy a Malše. Krásná jihočeská metropole s celou řadou turistických atraktivit je známá příjemným historickým centrem i možností nevšedních gastronomických zážitků. Navštivte například známé Masné krámy či další vyhlášené restaurace. V průběhu celého roku se zde navíc koná mnoho koncertů, festivalů a dalších kulturních a společenských akcí.

 

 Tipy na výlet ze SEVERU

JIKORD plus je jednodenní papírová jízdenka, která platí ve veřejné dopravě na území Jihočeského kraje, a to celoročně. Na tuto jízdenku můžete cestovat všemi vlaky ČD (včetně rychlíků), GW Train Regio, motorovými vlaky Jindřichohradeckých místních drah, rychlíky R26 společnosti ARRIVA vlaky, MHD ve všech městech a regionálními i některými dálkovými autobusy smluvních dopravců. Jízdenku můžete využít především k rodinným výletům (o víkendu, státních svátcích a v období od 1.7. do 31.8 i v pracovní dny) platí pro 2 dospělé osoby a 3 děti nebo v pracovní dny (mimo výše uvedené období letních prázdnin) platí pro 1 dospělého a 1 dítě. Při předložení jízdenky v den její platnosti u smluvních obchodních partnerů lze navíc získat zajímavé slevy na vstupném. Jízdenku zakoupíte na železničních stanicích, autobusových nádražích u smluvních dopravců a ve vybraných turistických informačních centrech. 

Pošli fotku z cest na instagram #jihoceskajizdenka