Tipy na výlet od JIHU

Velké možnosti vyžití nabízí Lipenská přehrada a její okolí. Oblast Kramolína bude lákat především sportovní nadšence a milovníky adrenalinu. Bobová dráha, Stezka korunami stromů, terénní koloběžky, to vše a mnoho dalšího můžete zažít v blízkosti Lipenské přehrady.

Odtud se dá pokračovat do Vyššího Brodu, kde se nachází známý cisteriánský klášter s pobočkou poštovního muzea, a dále do městečka Rožmberk nad Vltavou se známým hradem.

Jaká by to byla návštěva jižních Čech, aniž byste viděli překrásné historické centrum Českého Krumlova s jeho nádhernou dominantou - zámkem tyčícím se na skále, otáčivým hledištěm či muzeem voskových figurín. Velmi zajímavým tipem je také prohlídka zdejšího Regionálního muzea.

Pokud pojedete z Českého Krumlova směrem na sever vlakem, doporučujeme vystoupit ve stanici Holubov a vyjet lanovkou na Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa, ze které se vám naskytnou nádherné výhledy do širokého okolí. Za návštěvu určitě stojí i zdejší observatoř, nejvýše položená hvězdárna v Čechách. Pro cestu zpět dolů se pak nabízí možnost vypůjčit si koloběžky.

Na astronomické vlně je možné zůstat i po příjezdu do Českých Budějovic, kde můžete navštívit zdejší hvězdárnu a planetárium.

 Tipy na výlet od JIHU

Jihočeská krajská jízdenka (JIKORD plus) je jednodenní jízdenka, kterou je možné uplatnit na všech spojích smluvních dopravců v závazku veřejné služby Jihočeského kraje. Platí tedy na vlaky, autobusy a MHD a lze s ní cestovat po celém území Jihočeského kraje, včetně stanovených přesahů v sousedních krajích. Jízdenka stojí 250 korun a je ve variantě pro všední dny a ve variantě pro soboty, neděle, státní svátky a období letních prázdnin. Při prokázání se jízdenkou lze uplatnit slevy do vybraných turistických atrakcí na území jihočeského kraje. Podrobnosti naleznete na www.jihoceskejizdenka.cz

• Celodenní cestování po Jihočeském kraji s jednou jízdenkou.
• Platí až pro 5 osob (2 dospělí a 3 děti).
• Lze využít ve vybraných vlacích, autobusech a MHD.
• Nabízí možnost zvýhodněných vstupů ve vybraných turistických atrakcích.