Tipy na výlet ze SEVERU

Cestujete-li vlakem ze severu od Prahy, pojedete nejspíše přes Tábor. Ten je jedním z jihočeských měst s bohatou historií a krásným historickým centrem. V Táboře byste určitě neměli minout Husitské muzeum. Děti zde bude jistě lákat Muzeum lega a Muzeum čokolády nebo Housův mlýn s obrovskou zbrojnicí.

Z Tábora pak můžete pokračovat vláčkem po první elektrifikované trati na českém území do Bechyně, která je známá především díky lázním a muzeím keramiky či turistiky. Za spatření stojí také zdejší zámek a gotický klášter. Bližší informace o těchto i dalších turistických cílech v okolí naleznete zde.

Další zajímavou zastávkou je malebné městečko Hluboká nad Vltavou se známým novogotickým zámkem, kde se natáčela mj. i pohádka Pyšná princezna. Navíc se zde nabízí celá řada sportovního vyžití. Zejména rodiny s dětmi pak nemohou vynechat návštěvu zoologické zahrady ležící jen kousek za městem.

Z Hluboké je to již malý kousek cesty do Českých Budějovic ležících na soutoku Vltavy a Malše. Krásná jihočeská metropole s celou řadou turistických atraktivit je známá příjemným historickým centrem i možností nevšedních gastronomických zážitků. Navštivte například známé Masné krámy či další vyhlášené restaurace. V průběhu celého roku se zde navíc koná mnoho koncertů, festivalů a dalších kulturních a společenských akcí.

 

 Tipy na výlet ze SEVERU

Jihočeská krajská jízdenka (JIKORD plus) je jednodenní jízdenka, kterou je možné uplatnit na všech spojích smluvních dopravců v závazku veřejné služby Jihočeského kraje. Platí tedy na vlaky, autobusy a MHD a lze s ní cestovat po celém území Jihočeského kraje, včetně stanovených přesahů v sousedních krajích. Jízdenka stojí 250 korun a je ve variantě pro všední dny a ve variantě pro soboty, neděle, státní svátky a období letních prázdnin. Při prokázání se jízdenkou lze uplatnit slevy do vybraných turistických atrakcí na území jihočeského kraje. Podrobnosti naleznete na www.jihoceskejizdenka.cz

• Celodenní cestování po Jihočeském kraji s jednou jízdenkou.
• Platí až pro 5 osob (2 dospělí a 3 děti).
• Lze využít ve vybraných vlacích, autobusech a MHD.
• Nabízí možnost zvýhodněných vstupů ve vybraných turistických atrakcích.