Tipy na výlet ze SEVERU

Cestujete-li vlakem ze severu od Prahy, pojedete nejspíše přes Tábor. Ten je jedním z jihočeských měst s bohatou historií a krásným historickým centrem. V Táboře byste určitě neměli minout Husitské muzeum. Děti zde bude jistě lákat Muzeum lega a Muzeum čokolády nebo Housův mlýn s obrovskou zbrojnicí.

Z Tábora pak můžete pokračovat vláčkem po první elektrifikované trati na českém území do Bechyně, která je známá především díky lázním a muzeím keramiky či turistiky. Za spatření stojí také zdejší zámek a gotický klášter. Bližší informace o těchto i dalších turistických cílech v okolí naleznete zde.

Další zajímavou zastávkou je malebné městečko Hluboká nad Vltavou se známým novogotickým zámkem, kde se natáčela mj. i pohádka Pyšná princezna. Navíc se zde nabízí celá řada sportovního vyžití. Zejména rodiny s dětmi pak nemohou vynechat návštěvu zoologické zahrady ležící jen kousek za městem.

Z Hluboké je to již malý kousek cesty do Českých Budějovic ležících na soutoku Vltavy a Malše. Krásná jihočeská metropole s celou řadou turistických atraktivit je známá příjemným historickým centrem i možností nevšedních gastronomických zážitků. Navštivte například známé Masné krámy či další vyhlášené restaurace. V průběhu celého roku se zde navíc koná mnoho koncertů, festivalů a dalších kulturních a společenských akcí.

 

 Tipy na výlet ze SEVERU

Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus a Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus Bavorsko je jednodenní jízdenka, která platí jako integrovaný jízdní doklad pro všechny linky veřejné linkové dopravy v závazku veřejné služby, městské hromadné dopravy a tratí smluvních stran na území Jihočeského kraje včetně dohodnutých přesahů do krajů sousedních a v případě jízdenky JIKORD plus Bavorsko  včetně vymezeného území Svobodného státu Bavorsko. Jízdenka JIKORD plus stojí 250 korun a je ve variantě pro všední dny a ve variantě pro soboty, neděle, státní svátky a období letních prázdnin. Při prokázání se jízdenkou lze uplatnit slevy do vybraných turistických atrakcí na území jihočeského kraje. 

Jízdenka JIKORD plus Bavorsko (jednotlivec) stojí 290 korun na každý den. Jízdenka JIKORD plus Bavorsko skupina stojí 440 korun a je ve variantě pro všední dny a ve variantě pro soboty, neděle, státní svátky a období letních prázdnin.