: Tipy na výlet od JIHU | Jihoceskajizdenka.cz

Tipy na výlet od JIHU

Velké možnosti vyžití nabízí Lipenská přehrada a její okolí. Oblast Kramolína bude lákat především sportovní nadšence a milovníky adrenalinu. Bobová dráha, Stezka korunami stromů, terénní koloběžky, to vše a mnoho dalšího můžete zažít v blízkosti Lipenské přehrady.

Odtud se dá pokračovat do Vyššího Brodu, kde se nachází známý cisteriánský klášter s pobočkou poštovního muzea, a dále do městečka Rožmberk nad Vltavou se známým hradem.

Jaká by to byla návštěva jižních Čech, aniž byste viděli překrásné historické centrum Českého Krumlova s jeho nádhernou dominantou - zámkem tyčícím se na skále, otáčivým hledištěm či muzeem voskových figurín. Velmi zajímavým tipem je také prohlídka zdejšího Regionálního muzea.

Pokud pojedete z Českého Krumlova směrem na sever vlakem, doporučujeme vystoupit ve stanici Holubov a vyjet lanovkou na Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa, ze které se vám naskytnou nádherné výhledy do širokého okolí. Za návštěvu určitě stojí i zdejší observatoř, nejvýše položená hvězdárna v Čechách. Pro cestu zpět dolů se pak nabízí možnost vypůjčit si koloběžky.

Na astronomické vlně je možné zůstat i po příjezdu do Českých Budějovic, kde můžete navštívit zdejší hvězdárnu a planetárium.

 Tipy na výlet od JIHU

JIKORD plus je jednodenní papírová jízdenka, která platí ve veřejné dopravě na území Jihočeského kraje, a to celoročně. Na tuto jízdenku můžete cestovat všemi vlaky ČD (včetně rychlíků), GW Train Regio, motorovými vlaky Jindřichohradeckých místních drah, rychlíky R26 společnosti ARRIVA vlaky, MHD ve všech městech a regionálními i některými dálkovými autobusy smluvních dopravců. Jízdenku můžete využít především k rodinným výletům (o víkendu, státních svátcích a v období od 1.7. do 31.8 i v pracovní dny) platí pro 2 dospělé osoby a 3 děti nebo v pracovní dny (mimo výše uvedené období letních prázdnin) platí pro 1 dospělého a 1 dítě. Při předložení jízdenky v den její platnosti u smluvních obchodních partnerů lze navíc získat zajímavé slevy na vstupném. Jízdenku zakoupíte na železničních stanicích, autobusových nádražích u smluvních dopravců a ve vybraných turistických informačních centrech. 

Pošli fotku z cest na instagram #jihoceskajizdenka