Tipy na výlet

Jižní Čechy se pyšní celou řadou atraktivníh míst pro aktivní i relaxační možnosti odpočinku. Jihočeská jízdenka Vám otevírá brány k prozkoumání tohoto kouzelného regionu malebných rybníků, pohádkových zámků, kulinářských zážitků a míst dýchajících historií. Ať už jste ze západu, severu, jihu nebo východu, jistě si najdete ten správný směr k prozkoumávání jižních Čech. Pro Vaši inspiraci jsme připravili několik možností, jak strávit den s Jihočeskou jízdenkou a naplánovat si Váš ideální výlet. Tipy na výlet ze SEVERU

Míří vaše kroky do jižních Čech ze severu? Potom se nezapomeňte stavit v Táboře. Projděte se jeho historickým centrem a navštivte Husitské muzeum nebo Muzeum lega či čokolády. 

Tipy na výlet od JIHU

Pokud se rozhodnete cestovat směrem na jih od Českých Budjovic, máme i pro vás báječné řešení, jak využít Jihočeskou jízdenku. Také zde existuje řada míst, která stojí za to navštívit. Víceméně lemují tok řeky Vltavy.

Tipy na výlet od ZÁPADU

Cestujete-li na výlet vlakem od západu, potažmo od Plzně, Jihočeská jízdenka vám platí již z rodiště Jana Nepomuckého – Nepomuku, který se pyšní krásným barokním zámkem Zelená Hora. 

Tipy na výlet od VÝCHODU

Jedete-li vlakem od východu, od Brna či z Jihlavy, začne vaše Jihočeská jízdenka Jikord plus platit již ze železniční stanice Kostelec u Jihlavy na území Kraje Vysočina.

Jihočeská krajská jízdenka (JIKORD plus) je jednodenní jízdenka, kterou je možné uplatnit na všech spojích smluvních dopravců v závazku veřejné služby Jihočeského kraje. Platí tedy na vlaky, autobusy a MHD a lze s ní cestovat po celém území Jihočeského kraje, včetně stanovených přesahů v sousedních krajích. Jízdenka stojí 250 korun a je ve variantě pro všední dny a ve variantě pro soboty, neděle, státní svátky a období letních prázdnin. Při prokázání se jízdenkou lze uplatnit slevy do vybraných turistických atrakcí na území jihočeského kraje. Podrobnosti naleznete na www.jihoceskejizdenka.cz

• Celodenní cestování po Jihočeském kraji s jednou jízdenkou.
• Platí až pro 5 osob (2 dospělí a 3 děti).
• Lze využít ve vybraných vlacích, autobusech a MHD.
• Nabízí možnost zvýhodněných vstupů ve vybraných turistických atrakcích.