: Tipy na výlet | www.jihoceskajizdenka.cz | Jihoceskajizdenka.cz

Tipy na výlet

Jižní Čechy se pyšní celou řadou atraktivníh míst pro aktivní i relaxační možnosti odpočinku. Jihočeská jízdenka Vám otevírá brány k prozkoumání tohoto kouzelného regionu malebných rybníků, pohádkových zámků, kulinářských zážitků a míst dýchajících historií. Ať už jste ze západu, severu, jihu nebo východu, jistě si najdete ten správný směr k prozkoumávání jižních Čech. Pro Vaši inspiraci jsme připravili několik možností, jak strávit den s Jihočeskou jízdenkou a naplánovat si Váš ideální výlet. Tipy na výlet ze SEVERU

Míří vaše kroky do jižních Čech ze severu? Potom se nezapomeňte stavit v Táboře. Projděte se jeho historickým centrem a navštivte Husitské muzeum nebo Muzeum lega či čokolády. 

Tipy na výlet od JIHU

Pokud se rozhodnete cestovat směrem na jih od Českých Budjovic, máme i pro vás báječné řešení, jak využít Jihočeskou jízdenku. Také zde existuje řada míst, která stojí za to navštívit. Víceméně lemují tok řeky Vltavy.

Tipy na výlet od ZÁPADU

Cestujete-li na výlet vlakem od západu, potažmo od Plzně, Jihočeská jízdenka vám platí již z rodiště Jana Nepomuckého – Nepomuku, který se pyšní krásným barokním zámkem Zelená Hora. 

Tipy na výlet od VÝCHODU

Jedete-li vlakem od východu, od Brna či z Jihlavy, začne vaše Jihočeská jízdenka Jikord plus platit již ze železniční stanice Kostelec u Jihlavy na území Kraje Vysočina.

JIKORD plus je jednodenní papírová jízdenka, která platí ve veřejné dopravě na území Jihočeského kraje, a to celoročně. Na tuto jízdenku můžete cestovat všemi vlaky ČD (včetně rychlíků), GW Train Regio, motorovými vlaky Jindřichohradeckých místních drah, rychlíky R26 společnosti ARRIVA vlaky, MHD ve všech městech a regionálními i některými dálkovými autobusy smluvních dopravců. Jízdenku můžete využít především k rodinným výletům (o víkendu, státních svátcích a v období od 1.7. do 31.8 i v pracovní dny) platí pro 2 dospělé osoby a 3 děti nebo v pracovní dny (mimo výše uvedené období letních prázdnin) platí pro 1 dospělého a 1 dítě. Při předložení jízdenky v den její platnosti u smluvních obchodních partnerů lze navíc získat zajímavé slevy na vstupném. Jízdenku zakoupíte na železničních stanicích, autobusových nádražích u smluvních dopravců a ve vybraných turistických informačních centrech. 

Pošli fotku z cest na instagram #jihoceskajizdenka